İkizce Belediyesi Zabıta Amirliği ile Büyükşehir Belediyesi ekipleri,  gıda satış noktalarında denetim gerçekleştirdi.

Zabıta Amirliği ekipleri, İlçede bulunan fırınları ve fındıkçıları denetledi. Şehir merkezinde faaliyet gösteren işletmelerde incelemeler yapılarak hijyen, gramaj ve ruhsat kontrolü yapıldı. Zabıta ekipleri tarafından ilçe genelinde başlatılan denetimler ile kasap, fırın, pastane ve marketlerde hijyen ve satış belgesi sorgulandı. Tüketicilerin  güvenli alışveriş yapabilmeleri için denetimlerin sıklaştırdıklarını belirten Zabıta Amirliği ekipleri, denetimlerin devam edeceğini belirttiler.

İş yerlerini kontrol eden ekipler, tespit edilen eksikliklerin giderilmesi amacıyla işletmelere belirli süre verildiği, gerçekleştirilecek ikinci denetimde aynı eksikliklerin devam etmesi halinde esnafa ihtar verileceği kaydedildi.

Zabıta Amirliğince Gıda üretimi yapan iş yerlerinde üreticilerin sağlık kartları, iş yerinin teknik ve sağlığa uygun şartlarını ekiplerimiz titizlikle kontrol ediyor. Yapılan denetimler cezalandırmadan çok esnafımızı ve vatandaşlarımızı bilinçlendirmeye ve yaşanan aksaklıkların giderilmesine yönelik olarak gerçekleştiriliyor. Denetimlerimiz halkımızın sağlığı açısından aralıksız devam edecektir.