İKİZCE İLÇESİ İÇME SUYU ARITMA TESİSİNE KAVUŞTU
 
Ordu?nun içme suyu sorunlarını çözmek amacıyla altyapı yatırımlarını tek tek hayata geçiren OSKİ, İkizce ilçesine daha temiz ve yeterli içme suyu sağlamak amacıyla başlattığı çalışmayı tamamladı.
 
ESKİ TESİS STANDARTLARA UYGUN İÇME SUYU ARITAMIYORDU
 
İkizce ilçesinde hizmet veren içme suyu arıtma tesisi, hantal bir yapıya sahip olmasından dolayı işlevini tam olarak yerine getiremiyor ve standartlara uygun içme suyu arıtamıyordu. Eski teknolojik sistemler ile çalışan tesis, kullanım ömrünün bitmesi ve kayıp kaçakların fazla olmasından dolayı aşırı su israfı ile standartların çok altında bir içme suyu üretimi sağlıyordu.
 
MODERN İÇME SUYU ARITMA TESİSİ İNŞA EDİLDİ
 
OSKİ Genel Müdürlüğünün 2015 yılı yatırım programına kattığı İkizce ilçesi içme suyu arıtma tesisi yatırımında sona gelindi. Mevcut içme suyu arıtma tesisi yıkılarak yerine günümüz teknolojisine uygun, dünya standartlarında modern içme suyu arıtma tesisi inşa edildi.
 
YENİ YAPILAN TESİS SAATTE 400 M3 İÇME SUYU ARITIM KAPASİTESİNE SAHİP
 
Yavaş kum filtreli havuzlar yıkılarak yerine hızlı kum flitleri havuzlar inşa edildi. Böylece daha az insan gücüyle ve daha verimli işin üretilmesine olanak sağlandı. Yeni yapılan tesis, saatte 400 m3 içme suyu arıtım kapasitesine sahip olup İkizce ilçe merkezi ve çevresine standartlara uygun, temiz ve sağlıklı içme suyu hizmeti sağlandı. İdari bina inşaatı ve mekanik aparatların monte edildiği tesiste çevre düzenlemesi çalışmaları devam ediyor.
 
İKİZCE İLÇESİNE GÜNÜMÜZ STANDARTLARINA UYGUN İÇME SUYU ARITMA TESİSİ İNŞA EDİLDİ
 
OSKİ Genel Müdürü Fatih Yürük, içme suyu arıtma tesisi projelerinin çok hızlı bir şekilde sonuçlandığını belirterek yatırım ile ilgili; ?İkizceli hemşehrilerimizin daha sağlıklı, hijyenik ve günümüz standartlarına uygun içme suyu hizmeti alabilmeleri için son teknoloji ile donatılan yeni bir içme suyu arıtma tesisi inşa ettik. Bu tesis ile İkizce ilçe merkezi ve çevresi, sağlıklı ve temiz içme suyuna kavuşmuş oldu? dedi.